Aktuelles

EU
Wzrost poziomu konkurencyjności przedsiębiorstwa GAMON TRUCKS dzięki wdrożeniu innowacyjnej ultra lekkiej przyczepy samonośnej

Wzrost poziomu konkurencyjności przedsiębiorstwa GAMON TRUCKS dzięki wdrożeniu innowacyjnej ultra lekkiej przyczepy samonośnejPrzeciwdziałanie negatywnym skutkom brexit oraz złagodzenie związanego z tym wpływu na działalność spółki GAMON TRUCKS poprzez refundację poniesionych wydatków

Przeciwdziałanie negatywnym skutkom brexit oraz złagodzenie związanego z tym wpływu na działalność spółki GAMON TRUCKS poprzez refundację poniesionych wydatkówPrzeciwdziałanie negatywnym skutkom brexit oraz złagodzenie związanego z tym wpływu na działalność spółki GAMON TRUCKS poprzez realizację inwestycji i rozpoczęcie eksportu na nowych rynkach.

Przeciwdziałanie negatywnym skutkom brexit oraz złagodzenie związanego z tym wpływu na działalność spółki GAMON TRUCKS poprzez realizację inwestycji i rozpoczęcie eksportu na nowych rynkach.

GAMRECYCLING - Odzyskaj wodę!

GAMRECYCLING - Odzyskaj wodę!

Dlaczego należy oszczędzać wodę?

Woda to ograniczony zasób, bez którego życie na Ziemi nie jest możliwe. Zmiana klimatu i towarzysząca jej bardziej ekstremalna pogoda powoduje, że zaopatrzenie w wodę staje się bardziej nieprzewidywalne. Odpowiedzialne korzystanie z wody jest kluczowe dla zapewnienia przyszłości następnym pokoleniom.

Jak ograniczyć zużycie wody?

Najlepiej zacząć od modyfikacji naszych codziennych nawyków. Prysznic zamiast kąpieli w wannie. W pełni zapakowana zmywarka, zamiast zmywania ręcznego. Naprawa kapiących kranów oraz ich zakręcanie gdy myjemy zęby. Są to absolutne podstawy. Jednak dzięki budowaniu świadomości: kiedy oraz w jakiej ilości korzystamy z wody jest podstawą do zauważenia innych okazji do zaoszczędzenia kolejnych kropli.

Nasza propozycja

Firma GAMON TRUCKS, jako producent pojazdów do czyszczenia kanalizacji oraz transportu nieczystości płynnych, postanowiła przygotować propozycję, która idealnie wpisuje się w misję ratowania zasobów wody. GAMRECYCLING – to pojazd specjalny wyposażony w wielostopniowy system recyklingu wody. Ma on za zadanie odseparować z wody wyciąganej z kanału wszystkie zanieczyszczenia. Tak, aby pobrana woda mogła zostać oczyszczona i ponownie wykorzystana do czyszczenia kanału.

System jest wyposażony w: kratę zgrubną o 10-milimetrowych oczkach, podciśnieniowy filtr odśrodkowy wychwytujący zanieczyszczenia o średnicy do 0,5 mm oraz baterię 2 hydrocyklonów wychwytującą zanieczyszczenia o wielkości do 0,2 mm. Następnie woda przez osadnik wpływa do komory wody czystej, w której znajduje się jeszcze filtr kaskadowy. Po przejściu przez kaskadę oczyszczona woda jest pobierana przez pompę i cykl się zamyka.

Wykorzystane rozwiązania

Wprowadzenie modelu GAMRECYCLING do naszej oferty zostało poprzedzone dokładnym badaniem rynku. Celem było stworzenie pojazdu, który idealnie wpisze się w potrzeby Klientów. Przesuwny tłok posiada dwie uszczelki, co zapewnia szczelność oraz stabilność podczas jego przemieszczania. Kolejnym atutem jest również zastosowanie pompy wielotłoczkowej, o nieskomplikowanej budowie. Wielofunkcyjny wysięgnik z wciągarką główną i jej bębnem tworzy jeden zespół, co umożliwia wspólne prowadzenie węża – znacząco ułatwiając pracę operatorowi.

Prostota obsługi

Nasz system jest bardzo prosty w obsłudze, a jego praca i samoczyszczenie działa w trybie automatycznym. Konserwacja pojazdu po zakończonym dniu pracy jest zdecydowanie szybsza i mniej skomplikowana, gdyż podnosząc dennicę od razu uzyskujemy dostęp do kraty oraz do filtra bębnowego.

Gdzie ta oszczędność?

Aby zobaczyć korzyści nie tylko dla środowiska, lecz również korzyści finansowe wystarczy prześledzić dzień pracy standardowym samochodem oraz samochodem wyposażonym w system odzysku wody.

Załóżmy, że samochód jadąc na miejsce pracy zabiera ze sobą kilka tysięcy litrów wody. Po wpuszczeniu węża ciśnieniowego i ssącego rozpoczyna się czyszczenie kanału. W trakcie tej operacji brudna woda jest cały czas odsysana i pompowana do zbiornika osadu. Gdy w samochodzie zaczyna brakować czystej wody, uruchomiony zostaje system recyklingu, który pozwala na kontynuację pracy. Oczyszczona woda zostaje przerzucona pompą podajnikową do komory wody czystej i zostaje powtórnie wykorzystana: powtórnie trafia do kanału. Obieg samochód – kanał zostaje zamknięty.

System recyklingu czyni pojazd niezwykle uniwersalnym, ponieważ wodę możemy pobrać z hydrantu, ze zbiorników otwartych czy też wykorzystać tą, która znajduje się już w kanale na miejscu pracy.

Podczas pracy możemy także zwiększać pojemność komory osadu poprzez przestawianie przesuwnej przegrody co pozwala nam na odessanie wielu mosadu.

Natomiast w przypadku pracy pojazdem standardowego po wykorzystaniu całej objętości czystej wody samochód musi przerwać pracę. W dużych miastach ogromnym problemem jest to, aby po 1–2 godzinach pracy jechać na drugi koniec miasta po kolejną partię czystej wody. Niekiedy droga, którą samochód musi w tym celu pokonać zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż samo oczyszczanie kanału.

Jeśli porównamy realny czas poświęcony na przejazdy pomiędzy bazą a oczyszczanym kanałem, to pojazd z systemem odzysku wody jest zdecydowanie bardziej wydajny. Eliminując niepotrzebne przejazdy oszczędzamy na kosztach paliwa, generujemy również mniej odpadów. Czas poświęcony na oczyszczanie kanału może niejednokrotnie być dwa razy dłuższy niż w przypadku pojazdu standardowego.

Specyfikacja techniczna

W modelu GAMRECYCLING wykorzystano 3-osiowe podwozie Mercedes-Benz Actros z silnikiem o mocy 450 KM. Na podwoziu został zamontowany zbiornik o pojemności użytkowej 10 m3.

Panele sterujące umieszczone z prawej strony pojazdu pozwalają na precyzyjną kontrolę wszystkich funkcji roboczych. W kasetowym zasobniku węża ssawnego znajduje się 18 m węża DN125. Za transport węża do kanału odpowiada wielofunkcyjny wysięgnik teleskopowy połączony z wciągarką główną – całość jest zamontowana na dennicy tylnej. Wciągarka główna pomieści 160 m węża. Jest również wciągarka pomocnicza.

Układ ssący tworzy pompa o wydatku 2500 m3/h zamontowana z lewej strony za panelami ochronnymi. Wykorzystywana do recyklingu wielotłoczkowa pompa ciśnieniowa ma wydatek 400 l/min przy ciśnieniu 200 bar. Cały osprzęt zabudowy napędzany jest za pośrednictwem przekładni pasowych.

Pełną specyfikację można uzyskać skanując kod QR znajdujący się na tylnej okładce miesięcznika.

Odzyskaj wodę!

Korzyści jakie niesie ze sobą użytkowanie pojazdu wyposażanego w system odzysku wody są bezkonkurencyjne. Oszczędzamy czas, nakłady finansowe, zmniejszamy ilość niepotrzebnych spalin i pozytywnie wpisujemy się w misję ratowania środowiska.

Zachęcamy do refleksji nad kluczową rolą jaką woda pełni w naszym ekosystemie. Wszelkie działania, których celem jest ochrona zasobów naszej planety są niezwykle istotne. Musimy reagować już teraz. Zanim już naprawdę będzie za późno.Zaproszenie do składania ofert (branding odzieży)

Zaproszenie do składania ofert (branding odzieży)

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do składania ofert na dostawę odzieży z logotypem GAMON TRUCKS Sp. z o.o.

Oferty, w języku polskim, należy składać w formie wypełnionego formularza ofertowego oraz tabeli ofertowej dołączonych do niniejszego zapytania w terminie do dnia 25.01.2021 r. do godz. 23:59:59 drogą elektroniczną na adres e-mail: marketing@gamon-trucks.com lub pocztą tradycyjną na adres: ul. Przemysłowa 5, 95-050 Konstantynów Łódzki. O terminie zgłoszenia decyduje data wpłynięcia oferty do Zamawiającego.

Link do pobrania formularza: Zapytanie ofertowe - branding odzieży.pdf
Przeglądy okresowe i pośrednie

Przeglądy okresowe i pośrednie

Z przyjemnością informujemy że wykonujemy przeglądy okresowe oraz pośrednie pojazdów przeznaczonych do przewozu odpadów towarów niebezpiecznych wg ADR następujących klas: kl.: 3, 4.1, 5.1, 6.1, 8 i 9. Posiadamy uprawnienia wydane przez Transportowy Dozór Techniczny.

Badanie obejmuje:

  • Sprawdzenie stanu zewnętrznego i wewnętrznego cysterny,
  • Próby szczelności zbiornika wraz z jego wyposażeniem,
  • Sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania całego wyposażenia,
  • Hydrauliczną próbę ciśnieniową.

Badania są przeprowadzane w oddziale naszej firmy w Konstantynowie Łódzkim przy ulicy Przemysłowej 5.

Zapraszamy do kontaktu.Szkolenia operatorów pojazdów specjalnych do oczyszczania kanalizacji

Szkolenia operatorów pojazdów specjalnych do oczyszczania kanalizacji

Zapraszamy na szkolenia operatorów pojazdów specjalnych do zakładu produkcyjnego naszej Firmy w Konstantynowie Łódzkim!

Tematem szkolenia jest prawidłowa obsługa, rozwijanie praktycznych umiejętności operatorów poparte wcześniejszym wstępem teoretycznym oraz wiele praktycznych tematów, takich jak najczęściej popełniane błędy, sposoby na ich rozwiązywanie, nauka obsługi codziennej pojazdów kanalizacyjnych oraz prostych napraw usterek technicznych. Stawiamy na praktykę – aż 70% kursu to zajęcia praktyczne!

Więcej informacji na podstronie: https://gamon-trucks.com/pl/trainingBusiness Diamonds 2018

Business Diamonds 2018

We are pleased to announce that one of our affiliated companies Transport Ciężki Polcab N.G. Norbert Gamoń was selected the winner in the category “Company of the Year” during this year’s edition of Business Diamonds competition. It is a prestigious award given to entrepreneurs operating in our region who develop their businesses and increase their potential while also building a positive image of a sustainable company that remains involved in the local community. It is a great pleasure for us to join this group of distinguished business. The award was collected by the President of our company, Mr Norbert Gamoń.Merry Christmas and Happy New Year!

Merry Christmas and Happy New Year!

To our Customers, Colleagues, and Friends - we would like to wish you all a peaceful Christmas, full of warmth and love. May the New Year bring you that little bit of luck that will make all your actions prove successful.